Jsme Vaše stomatologie v Kovářově.

Objednávání osobně nebo na tel. 382594111

Rozsah péče

Poskytujeme stomatologickou péči pro děti i dospělé.

 • Preventivní stomatologie

  v naší ordinaci je kladen velký důraz na prevenci. Jejím základem chrup jsou pravidelné prohlídky ideálně 2x ročně. S  prohlídkami je vhodné začít u dětí v útlém věku, kdy si dítě zvyká na prostředí ordinace i na ošetřující personál. Rodičům podrobně a individuálně vysvětlujeme, jak o dětské zuby pečovat. Ve všech věkových kategoriích se věnujeme výběru vhodných pomůcek k provádění zubní hygieny i nácviku jejich správného použití. Za vhodné doplnění péče považujeme i pravidelnou péči u zubní hygienistky. Jen pravidelnými preventivními prohlídkami  lze  zavčas odhalit zubní kazy, záněty dásní i další onemocnění ústních sliznic, rtů, jazyka a tím minimalizovat nutnost větších léčebných zákroků.
 • Záchovná stomatologie

  jde zejména o ošetření zubního kazu výplněmi a to buď z amalgámu, fotokompozitu ( tzv. bílé výplně) nebo skloionomerního cementu. Všechny typy výplní mají své klady i zápory( např. mechanická odolnost, pevnost vazby k zubu, cena…)
  Pokud zubní kaz již nenávratně poškodí zubní dřeň, je nutno přistoupit k tzv. endodontickému ošetření. To zahrnuje vyčištění kořenového kanálku od zbytků infikované dřeně a jeho vyplnění kořenovou výplní.
 • Parodontologie

  věnuje se vyšetření a léčbě závěsného aparátu zubu tj. struktur, které upevňují zub v čelisti. Nejčastěji léčíme zánět dásní, jehož hlavním projevem je krvácení dásní. Snažíme se pravidelně odstraňovat zubní kámen a zlepšovat domácí hygienu. Závažnějším onemocněním dásní je parodontitida, kdy dochází k poškození kosti okolo zubu a která je nejčastější příčinou ztráty zubů.
 • Stomatochirurgie

  do tohoto oboru spadají zejména extrakce zubů z důvodu velkého poškození  kazem nebo parodontitidou, extrakce dětských zubů, řešení různých zánětlivých stavů. Komplikovanější extrakce a ošetření pomocí  implantátů se řeší ve spolupráci se stomatochirurgy.
 • Protetika

  nahrazujeme zuby nebo jejich části  pomocí kořenových nástaveb, korunek, můstků. Tyto jsou zhotovovány ve spolupráci se zubní laboratoří a upevňovány na vlastních zubech pacienta - jedná se o fixní náhrady. Pokud je poškození chrupu pacienta velké, je nutno přistoupit ke zhotovení snímací náhrady. V případě, že pacient nemá žádné své zuby, zhotovují se celkové náhrady. 

Objednejte se

Objednávání osobně nebo na tel. čísle 382594111
Pokud se z vážného důvodu nemůžete dostavit na sjednaný termín, sdělte nám tuto skutečnost co nejdříve. 

Aktuality

Archív

Ordinace

Copyright ©  MUDr. Tereza Vlnová  |   správa webu: Portálservis.cz